Shrek s Oslíkem společně ohlásili začátek nového, čtvrtého dne. Tentokrát jsme kvůli včerejší přespávačce – a taky trochu z lenosti zlobrů – vyměnili rozcvičku za klidné vstávání a dospávání pod nebem sv. Štěpána. Jako první nás čekalo stavění zlobřího domku v „bažině“. Každý tým měl za úkol postavit v lese Shrekovu chatrč a při občasném proběhnutí Oslíka – a jeho případném chycení – mohly týmy získat speciální body. Jelikož nám letos sluníčko opravdu přeje, dopoledne jsme si zpestřili také vodními balónky a rozprašovačem.
 
   

A co by to bylo za pohádku bez záchrany princezny! Odpoledne děti čekala velká výzva – osvobodit princeznu Fionu ze spárů draků. Týmy měly nejdříve za úkol najít správný klíč k zámku, aby se dostaly do další části hradu. Poté musely přelstít tým vedoucích (našich hladových draků) a oběhnout je tak, aby postupně rozvázaly uzly, které držely princeznu přivázanou ke stromu. Všechno dobře dopadlo a princezna se mohla díky dětem znovu radovat.Před večeří jsme se pustili do poslední hry dne, při níž si děti prověřily paměť. Úkolem bylo zapamatovat si jména a vzhled banditů, kteří se pohybovali v lese, a následně všechno zaznamenat na papír. Tým, který si zapamatoval nejvíc, vyhrál. Celý den jsme zakončili velkou fotbalovou bitvou a promítáním filmu Shrek.

 
Tak uvidíme, kam nás zavede další den – že by na tropickou pláž? 🙂
 
17